Літня іконописна школа 2018

1-21 липня 2018 р.

Літня іконописна школа УКУ – трьохтижневий інтенсивний курс іконопису і богослов’я ікони, відкритий для усіх бажаючих спробувати себе у мистецтві іконопису (україномовна та англомовна програма).

Програма включає:

 

Для участі у програмі не вимагаються попередні навики іконопису чи мистецька освіта – спробувати може кожен. Учасники забезпечуються усіма необхідними матеріалами для іконопису.

Після успішного завершення Школи, учасники отримають сертифікати, а також важливі пам’ятки – власноруч написані ікони.

Навчання відбуватиметься у приміщенні Українського католицького університету за адресою: Львів, вул. Хуторівка 35а (будинок Філософсько-богословського факультету УКУ).

Для учасників з інших міст є можливість поселення.

Реєстрація

Щоб взяти участь у Школі Вам необхідно заповнити анкету (прикріплена нижче) та надіслати її на arsacra@gmail.com, або звернутися за адресою: м. Львів, вул. Хуторівка 35а (корпус Філософсько-богословського факультету УКУ), каб. 311 до 31 травня 2018 р.

Додаткова інформація за тел.: +38 096 802 03 74, +38 032 240 99 40

Анкета для участі в навчанні

Фото з попередніх Літніх шкіл можна побачити тут.

  

Середньовічна західноукраїнська ікона як зразок

Ми володіємо надзвичайно цінним скарбом – збереженими з попредніх століть іконами, що свідчать про високий рівень розвитку іконопису в давнину на західноукраїнських землях. Глибоке вивчення цих стародавніх шедеврів дає можливість сучасному іконописцеві вчитися від майстрів минулого, носіїв вікової традиції, і органічно продовжити цю традицію. Для проникнення в таємниці майстерності давніх іконописців та їх відповідного наслідування необхідно рухатися від глибинних шарів ікони до поверхні. Лише розуміння цілого послідовного процесу творення ікони в усіх його нюансах дає можливість досягти візуального ефекту, подібного до оригіналу. Рухаючись від нижніх шарів ґрунту і темпери до поверхні, накладаючи пласти фарби один за одним, моделюючи зображення так, як це робили стародавні майстри, ми можемо зрозуміти і відтворити їх техніку.

Фотоматеріали  реставратора вищої категорії: П. Петрушака

Наслідування стародавніх зразків і особиста творчість

Ми вважаємо, що на початках навчання молодий іконописець повинен вникнути в мистецтво іконопису і проникнутися його духом саме через прискіпливе дослідження і наслідування творів великих майстрів. Ця праця дасть йому можливість ґрунтовно вивчити іконопис із первотворів, а відтак бути здатним імпровізувати і самостійно творити сучасну українську ікону.
 

Ми черпаємо наше натхнення з прагнення повернути українському іконопису ту велич, красу і важливість в житті Церкви, яку він мав у часи свого найбільшого розквіту. Працюючи над створенням сучасної української ікони, ми вчимося від майстрів минулого – творців шедеврів західноукраїнського іконопису 15-16 ст. Саме в цих творах органічно поєднані традиції візантійського сакрального мистецтва і неповторний колорит місцевого народного генія. Ми віримо, що саме будуючи на твердій скелі вікової традиції, можна створити добру сучасну школу.

 

Іконопис - це церковне служіння і церковне мистецтво. Відтак у його практиці ми намагаємося поєднувати наступні складові:
• духовний розвиток особи через участь у богослужінні та особисте молитовне життя;
• вивчення основ християнської віри, богослов’я, історії та церковного мистецтва;
• дослідження кращих зразків стародавньої західноукраїнської ікони;
• навчання іконопису через творче наслідування творів древніх майстрів.
Даючи майбутнім богословам-іконописцям цілісне і всебічне розуміння іконопису, ми сподіваємося, що їх творчість буде закоріненою в традиції і молитовному житті Церкви.
 

Новини

Соціум