Онлайн-курси іконопису

Часи змінюються, змінюються форми і методи навчання, але незмінною залишається потреба людини в пізнанні Бога і творенні прекрасного…

   Джерелом нашого натхнення є давні українські ікони 14-16 ст, написані в традиційній техніці яєчної темпери, оригінали яких можна побачити зокрема в Національному музеї у Львові ім. А . Шептицького. Закінчивши онлайн-курс ви дізнайтеся усю послідовність написання ікони від чистої дошки до лакування.

Цей курс буде цікавий:

- українцям з-закордону (українській діаспорі), які мають бажання дистанційно навчатися основам іконопису;
- студентам іконописної школи Українського католицького університету, які бажають продовжувати навчання іконопису, але не мають можливості навчатися у Львові;
- художникам, що цікавляться іконописом і хочуть спробувати написати ікону під керівництвом викладача і освоїти техніку яєчної темпери;
- людям, які не мають професійної художньої освіти, але мають художні навики і мотивацію спробувати себе у мистецтві іконопису;


У разі успішного завершення ви навчитесь і дізнаєтесь:
- про іконографію та богословське значення ікони;
- етапи написанням ікони;
- як готувати жовткову емульсію;
- золотити поталлю;
- працювати з природніми мінеральними та органічними пігментами;
- моделювати різні кольорові партії;
- створювати написи давніми шрифтами;
- правильно обирати матеріали для іконопису в техніці яєчної темпери.

Онлайн-курси побудовані за трьома рівнями:

І рівень -  написання ікони Архангела Михаїла (31х21 см)

ІІ рівень - написання ікони Св. Миколая (31х21 см)

ІІІ рівень - написання ікони Спаса Нерукотворного (25х28 см)

Як виглядатиме навчання:

Курс розпочнеться вступною лекцією про іконографію зображуваної особи.

Усім учасникам, які зголосилися на навчання буде надіслано коробки з необхідними матеріалами для написання цієї ікони (дошка, пензлі, пігменти, поталь та ін).

Після того, коли усі учасники отримають матеріали, розпочнуться практичні заняття.

Буде можливість cпілкуватися віч-на-віч із всіма учасниками (у відеодзвінках) для обговорення різних питань, викладач практики буде пояснювати завдання, яке потрібно виконати, перед цим ви отримаєте відеоурок для ознайомлення.

Якість відеоуроків, можете переглянути тут:

   

Впродовж тижня ви повинні виконати це завдання і надіслати фото своєї роботи для перевірки.

У Facebook ви будете долучені до групи для обміну інформацією між учасниками.

 

Тривалість курсу:

Звичайна: 2 місяці. Онлайн-зустріч 1 раз на тиждень.

Інтенсив: 1 місяць. Онлайн-зустрічі відбуватимуться 2-3 рази на тиждень, замість однієї згаданої вище.

Набір триває постійно. 

Вартість одного навчального курсу для жителів України -  5 000 грн. (є можливість отримати знижку для студентів, пенсіонерів та інших пільгових категорій); для україномовних студентів з-за кордону - 375 $. Оплата за курс здійснюється частинами: передоплата - 2000 грн, на початку курсу - 1500грн., та під кінець навчання 1500 грн.

Як записатися на курс: 

Заповніть, будь ласка, анкету і ми з вами зв`яжемось. анкету 

Якщо є додаткові питання пишіть на: arsacra@gmail.com

Чекаємо Ваших заявок! 

Слідкуйте за нашими новинами на сторінці у Facebook Онлайн-курси іконопису 

 

Автор онлайн-курсів іконопису: Мар`яна Балтарович 

 Написання ікони – це насамперед молитва, давайте спільно будемо її творити..

 

І рівень навчання - написання ікони Архангела Михаїла (31х21 см)

ІІ рівень навчання - написання ікони Св. Миколая (31х21 см)

ІІІ рівень навчання - написання ікони Спаса Нерукотворного (25х28 см)

*Згідно з діючими нормами авторського права будь-яке використання твору без дозволу автора, в т.ч. копіювання, розповсюдження, оприлюднення, відтворення матеріалів тягнуть за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством України.
©Балтарович Мар`яна

 ВІДГУКИ УЧАСНИКІВ

Віра (Клівленд, США) "Слава Ісусу Христу! Коли пензель виводить останні штрихи на іконі тільки тоді відчувається той шлях, який прожито з нею...
Це тайна, яка була і залишиться назавжди в серці! Після 30-річної перерви, я знову відкрила для себе світ іконопису. Перші мої кроки по іконопису почалися м. Загорську, у Троїце-Сергієвій Лаврі, при якій є Духовна Академія і Семінарія. В Загорську навчали мене іконопису школи Андрія Рубльова.
Сьогоднішня, мною написана ікона Св.Архангела Михаїла, є результат праці вже українського іконопису під керівництвом і стараннями Українського Католицького Університету та викладачів: Taras Tymo, Mariana Baltarovych, Elwira Kowalczuk.
Дякую Богові і всім Вам, викладачам!"

Елла (Херсон, Україна) "Вперше мені пощастило навчатися основам написання ікони ще у 2014 р., коли я мала нагоду закінчити курс Літньої школи іконопису. З тих пір хотілось продовжувати вдосконалювати навички, але не було можливості навчатись у Львові. Тому я з радістю долучилась до онлайн-курсу.
З огляду на те, що я людина, яка не має професійної художньої освіти, маю сказати, що відеоуроки дуже якісні, з чіткими і зрозумілими поясненнями етапів написання ікони.
Щиро дякую Мар’яні Балтарович, яка підбадьорювала, допомагала порадами і ділилась досвідом під час консультацій у Skype.
Дякую усім, хто долучився до ідеї створення онлайн-курсу."

Олена (Львів, Україна) "
Сьогодні я завершила свій перший онлайн-курс з іконопису. Це унікальна можливість доторкнутися до сакрального мистецтва українського іконопису. Це можливість відчути на практичному досвіді силу молитви і Божий провід. Відчуття, які отримуєш під час написання ікони, як дотик до небес, їх важко передати словами. Тому, я раджу Вам їх відчути особисто. Не вагайтеся при виборі цього онлай-курсу. Він вартий того, щоб наповнити Вас повнотою життя і подарувати втіху від написання ікони."

Татьяна (Пикалёво, Россия) "Моя первая икона. Архангел Михаил. Выполнена темперой по левкасу на деревянной основе с применением натуральных природных пигментов и позолотой. Благодарю Бога за такую возможность! Благодарю девочек за этот по истине чудесный опыт!!! Получила колоссальное наслаждение во время писания иконы!). Оооочень долго думала над тем, чем же мне начать рисовать... Ни шло в руки ни акварель, ни масло, ничего.. И здесь теперь все стало ясно!!!) ещё раз благодарю вас!!!"

Мар`яна (Відень, Австрія) "Іконописний он-лайн курс – це чудова можливість навчатись на відстані. Все дуже продумано, гарно скоординовано та надзвичайно зручно. Спілкування з викладачами програми відбувається за допомогою скайпу і платформи Trello, де можна знайти всю необхідну інформацію, навчальні відео та фото, а також, якщо потрібно, провести групові обговорення та поставити запитання. Викладачі швидко відповідають на повідомлення та завжди готові допомогти. Я дуже задоволена курсом і дуже рекомендую!"

Ольга (Іллінойс, США) "Закінчила ікону Архангела Михаїла. Моя перша ікона. Щиро дякую викладачам Українського Католицького Університету що організували і провели цей Онлайн-курс - особливо Mariana Baltarovych, Elwira Kowalczuk. Finished my first icon under instructions via Skype by the teachers from Ukrainian Catholic University."

Наталя (Тернопіль, Україна) "Цього літа здійснилась моя маленька мрія. І за втілення цієї мрії я хочу подякувати Українському Католицькому університету, та особисто викладачці пані Мар`яні, яка протягом курсу наставляла, вказувала на помилки та направляла наші пензлі у вірному напрямку. Дякую, Вам, пані Мар`яно, за підтримку, терпіння та розкриття таємниць іконопису! Відео-уроки надзвичайно доступні та зрозумілі, а музичний супровід просто зачаровує. Процес написання просто захоплює і ті відчуття потрібно пережити і відчути, тому що втрачається відчуття часу. У такі моменти відчуваєш неймовірну відповідальність, адже ви створюєте свій особистий шедевр, неповторний і особисто свій. Для тих хто сумнівається, хочу сказати, щоб не сумнівались у своїх можливостях, адже вашою рукою керує Господь." 

Новини

Соціум