Виставка "Сила мистецтва для України: австрійське та українське сакральне малярство "/ Ausstellung „Kraft der Kunst für die Ukraine: Österreichische und Ukrainische Sakralmalerei“    

 UA


На виставці «Сила мистецтва для України: австрійське та українське сакральне малярство» представлені твори трьох мистецьких шкіл:
• Майстерні живопису та храмової культури ім. Миколи Стороженко Національної академії мистецтв України (Київ),
• іконографічної школи «Радруж» Українського католицького університету (Львів),
• та австрійське сакральне мистецтво 18 - 20 столітть.
Відібрані для виставки твори свідчать, з одного боку, про самобутність і красу давньоукраїнського іконопису, а з іншого – живе продовження традицій сакральтого малярства в оригінальній творчості сучасних Майстрів як в Україні так і в Австрії.
Цей проект покликаний зробити вагомий внесок у збагачення розуміння нашими австрійськими друзями культури, харизми та спадковості традицій українського іконопису в контексті загальноєвропейського іконографічного розмаїття – мистецтво об'єднує!
Для афіші Іконописної школи «Радруж» взято ікону випускниці Школи Людмили Бегай, однієї з перших студенток (навчалася з 2005 року) і колеги по Майстерні «Радруж». Ікона під назвою «Ангел Хоронитель українських воїнів» була створена на мистецькому пленері Іконописної школи УКУ у м. Збараж ще до повномаштабного вторгнення. Її головна суть – воїни, які в образ Христа вмирають, щоб ми жили, мають Ангела, який супроводжує їхні душі до Небес, адже вони пролили свою кров за нашу землю.
На афіші з іконою Пантократора твір Майстерні живопису та храмової культури ім. Миколи Стороженко Національної академії мистецтв України (Київ).

Фото з виставки можна буде переглянути за посиланням 
***

DE


Ausstellung „Kraft der Kunst für die Ukraine: Österreichische und Ukrainische Sakralmalerei“
Die Ausstellung „Kraft der Kunst für die Ukraine: österreichische und ukrainische Sakralmalerei“ präsentiert die Werke dreier Ikonenmalschulen:
• Mykola Storozhenko Werkstatt für Religiöse Kunst und Kultur der Nationale Kunstakademie der Ukraine (Kyiv),
• der ikonografischen Schule „Radruzh“ der Ukrainischen Katholischen Universität (Lviv)
• und der österreichischen Sakralmalerei des 19. und 20. Jahrhunderts aus der Sammlung des Diözesan Konservatorats Linz.
Die für die Ausstellung ausgewählten Werke zeigen einerseits die Originalität und Schönheit der alten ukrainischen Ikonografie und andererseits die lebendige Fortsetzung paneuropäische Tradition in den Originalwerken der modernen Meister.
Dieses Projekt soll einen wesentlichen Beitrag zur Bereicherung des Verständnisses für die Kultur, das Charisma und das Erbe der ukrainischen Ikonenmalereitraditionen im Kontext der pan-europäischen Sakralmalschulenvielfalt leisten - Kunst verbindet!

⇐ Ikona Radruzh