Різдвяна виставка «І Слово стало тілом…»

Святий Миколай у особі наших колег і друзів підготував особливий дарунок Школі та її приятелям – різдвяну виставку «І Слово стало тілом…"

 

 

Відкриття виставки відбулося 20 грудня на 16.00 год. в експозиційну залю головного корпусу бібліотеки Стефаника. Виставку відвідало понад 50 поціновувачів іконописного митсецтва. 

 

 Подія відбувається з ініціативи та на ласкаве запрошення Національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника в особі п. Лариси Купчинської, директора Інституту досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника.

 

Концепція виставки:

Коріння ікони, як феномену східно-христистиянсього релігійного мистецтва, у Святому Письмі та Літургії.

Вибрана на назву виставки частина уривку з Прологу до Євангелії Йоана:


«І Слово стало тілом,
і оселилося між нами,
і ми славу Його бачили
- Славу Єдинородного від Отця…» (Йо 1.14),


пасувала нам, щоб якнайповніше передати ідею особистої і відчутної присутності Бога серед людей у кожному поколінні і кожному народі.
 

Слово «тіло» підкреслює відчутну реальність приходу Сина, але відразу згадується і «слава», яку Слово мало як Бог Син. Східна ікона, яку ми у Іконописній школі УКУ досліджуємо і плекаємо, є одним з найкращих середників для передачі свідчень про «славу Божу», яку створила Традиція Церкви. Цьому завданню підпорядкована образотворча, іконографічна, композиційна та живописна «мови» східного іконопису – ікона стає візуальною молитвою!

 

Вісім іконописців, твори яких експонуватимуться у Львівській національній науковій бібліотеці України ім. В. Стефаника, є студентами, випускниками та викладачами Школи «Радруж».

 

Гусак Олег

ГУСАК Олег — іконописець і викладач зі стажем, художник-волонтер, меценат ікон до волинських храмів. У своїй творчості взорується на традиційну західноукраїнську ікону. Закінчив Національний університет «Львівська політехніка» (спеціальність «Радіотехніка»). Випускник сертифікатної програми Іконописної школи «Радруж» (2009–2012). Після завершення навчання займається лише іконописом та викладами в Іконописній школі. У творчості О. Гусак спирається на традиції ікон західного регіону України. На виставці експонуються декілька ікон мистця: «Різдво Христове» (авторське наслідування ікони XVIII cт.), «Богородиця Ченстоховська» (авторське наслідування), «Богородиця Виховання» (авторська ікона, інспірована чудотворною іконою з критського монастиря Богородиці Кардіотісси). На окрему увагу заслуговує ікона «Різдва Христового» (наслідування сучасної ікони, інспірованої народним мистецтвом). Щедрий на теплі емоції, народний іконопис завжди був багатим джерелом натхнення для мистців ХХ–ХХІ ст. Найцікавішим у цій іконі є, мабуть, давньовізантійське трактування Пресвятої Богородиці як Цариці-Матері, що на тлі гірського пейзажу сидить на багато декорованому троні — символі не лише царської гідності, а й вічної краси та слави. Марія вказівним жестом Одигітрії звертає увагу на Новонародженого, якому поклоняються мудреці-погани і природа в образі вола й осла. У верхній частині композиції розташована зоря-сонце з голубом у центрі. Голуб є покликанням до близької у літургійному році події Хрещення Господнього і свідчить про жертву Ісуса, який як Агнець бере на себе гріхи світу (голубиці чи горлиці були жертвою бідних). Сама зоря була не лише знаком для волхвів (тоді як для пастухів знаком були ясла (!), але вона також є символом Ісуса, прихід якого на землю звіщає світанок дня Божого Царства, що тепер є у зародку, а цілком засяє після Другого Пришестя. Про це читаємо у книзі Чисел: «сходить зоря від Якова» (24.17) і в останній главі книги Об’явлення: «Я… зоря ясна і досвітня!» (22.16). Зоря з променем свідчить про персоніфіковане Божественне Світло, яке стане «Світлом для світу» (Йо. 8.12) і «Світлом правдивим», що «просвічує кожну людину, що приходить на світ» (Йо. 1.9; див також Йо. 1.5-13). Ще у Старому Завіті пророк Малахія звіщав про Месію-Сонце: «Для вас, що імені мого боїтесь зійде Сонце Правди, у його промінні буде спасіння» (Мал. 3.20).

 

Дмитерко Катерина

ДМИТЕРКО Катерина — випускниця Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша, Львівської національної академії мистецтв (кафедра сакрального мистецтва) та сертифікатної програми з іконопису Школи «Радруж» (2015–2018). Працює в техніці темперного живопису на дошці, черпаючи натхнення з давніх зразків західноукраїнського іконопису, що підтверджують її дві ікони на виставці. «Старозавітна Трійця» і «Архангел Михаїл» виконані як наслідування ікон XVI ст. Водночас на виставці мисткиня експонує авторські ікони: «Колискова для Ісуса» і «Пресвята Родина», виконані у тій самій техніці, що і середньовічні ікони. Пізнавши красу та секрети давньої технології, майстриня подає власне трактування образу Святого Сімейства. У цій іконі бачимо стримане поєднання відтінків і використання рослинних мотивів, поданих у сучасній формі. Святе Сімейство авторка трактує як «сад», де Богоматір — «квітка», Йосиф — «зелення», «буйна рослинність», водночас його «охоронець», а Христос — «садівник». Родина Ісуса — добрий взірець для наслідування християнським сім’ям, центром життя яких має бути Бог. Саме Христос є тим, хто «обробляє» нашу сутність, дає змогу приносити плід віри. Христос зображений в образі Спаса Еммануїла («З нами Бог»). У цьому Дитяті на руках Матері потрібно бачити Предвічного Бога. Мафорій Богоматері, який має блакитно-бірюзовий відтінок, помережаний квітами лілії. Голубий колір — символ приснодівства Марії (Діва до, під час і після Різдва), символ чистоти. Лілея — символ ніжного і витонченого цвіту, її краса — тендітна, а щастя — тихе. Образи квітки і саду (раю) К. Дмитерко запозичила з книги Пісня Пісень. Святий Йосиф зображений як охоронець Саду. Бути охоронцем — означає стояти на варті вірності Божому Слову. Він є християнським образом чоловіка, батька, глави родини. Йосиф названий «батьком» тоді, коли він шукає Ісуса (у Євангелії від Луки). Батько — це той, хто, шукаючи сина, шукає Бога. Саме таку ікону батька вимальовує Святе Письмо.

 

 

Кириченко Андрій

КИРИЧЕНКО Андрій — мистець, технолог, різьбяр, магістр кафедри художнього текстилю Львівської національної академії мистецтв, представник «LGD Nasze Bieszczady» — Європейської організації з розвитку мистецтва на території Підкарпаття (Польща), керівник Львівської майстерні ікони і позолоти А. Кириченка (з кінця 2019 р.), викладач Іконописної школи «Радруж». У тісній співпраці з А. Кириченком були створені ікони Наталії Сало.

 

Козурак Сильвестр

КОЗУРАК Сильвестр — студент стаціонарної програми з іконопису за спеціальністю «Іконописець-богослов» (3 курс) у Школі «Радруж», одночасно завершує шкільну загальноосвітню програму, серйозно займається музикою, співає в церковному хорі. На виставку «І Слово стало тілом» мистець подав ікону «Богоявлення-Хрещення Господнє». Вона є наслідуванням славнозвісного майстра із села Радруж, який вирізняється незвичайним і дуже оригінальним вирішенням кольорових партій, деталей, композицій тих чи інших сюжетів, виконаних у досконалій та витонченій техніці малярства. Прикладом цікавого колористичного рішення, якого не бачимо в інших майстрів, є, зокрема, помаранчеві гірки, написані суриком (мінеральний пігмент). Ці гірки є передусім носієм важливого богословського змісту. Вони візуалізують слова Предтечі: «Я вас хрищу водою на покаяння, а той, хто йде за мною, від мене потужніший…Він вас христитиме Духом Святим і вогнем» (Мт. 3,11).

 

Копровська Ірина

КОПРОВСЬКА Ірина навчалась у Львівському коледжі декоративного і ужиткового мистецтва імені І. Труша і в Львівській національній академії мистецтв на факультеті монументального живопису. Випускниця сертифікатної програми з іконопису Школи «Радруж» (2014–2017). Учасниця хору Літургійного центру «Передання». На виставці можна оглянути вісім ікон, які виконала мисткиня. Кожна з них неповторна: «Святий Йоан Золотоустий» (наслідування ікони XV ст.), «Богородиця Одигітрія» (наслідування ікони XV ст.), Богородиця Мукачівська (список у міру оригіналу з ікони 1453 р.), «Св. Йоан Предтеча з чину Моління» (наслідування ікони кін. XV ст.), «Св. Миколай» (наслідування середника ікони XV ст.) і дві ікони «Спас Нерукотворний» (наслідування ікон XV ст.). Її невелику, але дуже цікаву з іконографічного погляду авторську ікону «Різдво Христове» ми подаємо лише в електронному варіанті, з огляду на її малий не експозиційний розмір. Ікона виконана в темперній техніці. Авторка виокремлює найголовніші постаті з ікони Різдва Христового — Богоматір і Дитя. Цікавим рішенням авторки є те, що Марія тримає Христа на руках, на відміну від традиційного зображення напівлежачої Богоматері та Христа-Дитяти в яслах. Така композиція нагадує молільні ікони Богородиці з Дитям і набуває більш споглядального, ніж наративного, характеру. Сповивальні пелени Дитяти нагадують погребальні полотна, в яких Христос буде покладений у гріб, а ясла — сам гріб. Бог-Слово сходить у підземні глибини, щоб повернути людині втрачений рай і гідність Богосинівства: Бог став людиною, щоб людина стала богом (Іриней Ліонський, ІІІ ст.). Богоматір зображена в синьому мафорії як вказівка на її збережене в материнстві дівицтво, про що також свідчать три зірки на чолі та двох раменах: Діва до Різдва, в часі Різдва і після Різдва.

 

Креховець Уляна

КРЕХОВЕЦЬ Уляна — керівник проєктів та програм Іконописної школи «Радруж» Українського католицького університету, мисткиня, викладачка. Працює у сфері культури, мистецтва, дизайну та іконопису. Опісля навчання у Львівській національній академії мистецтв і сертифікатній програмі з іконопису у «Радружі» — у своїй творчості спирається на традиційний український іконопис, наслідуючи його, подає у новій стилістиці та інтерпретації сучасну українську ікону, продовжуючи традицію поколінь. Її кредо протягом багатьох років — «Мистецтво – це робити добре все, що можеш, з тим, що маєш, там, де ти є!». Отож усі її ікони унікальні! Репрезентована на виставці ікона «Богородиця Полів – Матір “Хліба Життя”», а також «Богородиця Кікіотіса», знана як «Джерело милості», що походить зі ставропігійського монастиря Кікос, розташованого у західній частині Кіпру. Ікона подана у модерному авторському оформленні поля та тла. Не втручаючись у стилістику постатей оригінальної ікони XVІ ст., іконописиця адаптувала традиційний образ до стилістичних та естетичних особливостей часу.

 

Сало Наталія

САЛО Наталія — магістр богослов’я, іконописиця. Вивчала богослов`я в Українському католицькому університеті та навчалася на стаціонарній програмі з іконопису в Школі «Радруж». Із чотирьох ікон («Богородиця Елеуса» (наслідування ікони XVІ ст.), «Христос Пантократор» (репліка енкаустичної ікони середини VІ ст.), «Св. Миколай» і «Богородиця Елеуса» (обидві авторські), які мисткиня представила на виставці, вирізняється «Богородиця Елеуса (Милостива)» — авторська ікона, написана в темперній техніці. Це один із найпоширеніших типів зображення Богоматері з Еммануїлом, Котрий сидить у Неї на руках i притулився щічкою до Її щоки. Цей іконографічний тип почали широко використовувати з ХI–ХII ст. у зв’язку з богословськими дискусіями, що точилися під час іконоборства, про людськість Христа як пояснення можливості Його візуального образу. На іконі Матір та Дитя зображені в обіймах, що є ознакою любові і близькості. В особі Сина проголошується істина, що саме Він (Бог) є джерелом любові. Виявом Божого джерела любові є бажання Бога бути з людиною. Для цього Він применшує Себе і стає таким, що людина може носити Його на руках і — навіть більше — бути Його Матір’ю. Ікона є прообразом хресної жертви Спасителя як найвищого вияву любові Бога до людей.

 

Страхова Софія

СТРАХОВА Софія закінчила Львівський національний університет імені І. Франка (за спеціальністю «Українська філологія»), випускниця стаціонарної програми з іконопису Школи «Радруж» (за спеціальністю «іконописець-богослов»). На експозиції, крім її ікони «Різдво Христове», яка прислужилася до афіші виставки «І Слово стало тілом», можна оглянути «Святого Йоана Предтечу». Це авторська ікона, виконана в темперній техніці з індивідуальним трактуванням образу. Молода художниця творчо і неординарно підходить до зображення св. Йоана Предтечі (Хрестителя). На іконі зображено лик святого з довгою скуйовдженою бородою, оскільки він був аскетом, пустельником, що живився лише сараною та диким медом. Саме Йоан Предтеча був провісником швидкого приходу Христа, довгоочікуваного Месії. Саме йому випала честь та місія хрестити Бога-Слово в Йордані та бути свідком теофанії (появи Троїчного Бога). Новизною його проповіді було проповідування покаяння та хрещення на відпущення гріхів, а сутні — те, що перш ніж отримати зовнішнє обмивання, людина має очиститися духовно і в такий спосіб приготувати себе до прийняття нового життя для приготування до Царства Божого. На цій авторській іконі св. Йоана Предтечі зображено бджолу — символ діяльності та порядку. Святий також був великим трударем, який безустанно працював для «свого вулика» — юдейської спільноти на Господній ниві.
Відібрані на виставку ікони мають на меті не лише представити образи свят Різдва чи Богоявлення-Хрещення, але насамперед запропонувати перед уважні очі і вдумливі серця глядачів образ Особи Богочоловіка, Його Пречистої Матері та тих осіб, які були поруч у подіях народження, хрещення і життя Спасителя тоді і тепер. Акцент Особи, а не події втілює розуміння найвищої цінності, яку має кожна людина в очах Божих.

 

Автор текстів до виставки - Соломія Тимо

Мистецтвознавець, викладач філософсько-богословського факультету УКУ, керівник Іконописної школи УКУ «Радруж».

Відібрані на виставку ікони, мають на меті не лише представити образи свят Різдва чи Богоявлення-Хрещення, але в першу чергу запропонувати перед уважні очі і вдумливі серця глядачів образ Особи Богочоловіка, Його Пречистої Матері та тих осіб, які були поруч у подіях народження та хрещення. Акцент на особі, а не на події передає розуміння найвищої цінності, яку має кожна людина в очах Божих. 

Виставку можна буде відвідати з пн по пт від 10 до 18 години до 20 лютого 2022 року Божого.
ЛАСКАВО ЗАПРОШУЄМО! 

Інші Новини

20-та ювілейна Літня іконописна школа 30 червня - 13 липня
 20-та ювілейна Літня іконописна школа 30 червня - 13 липня 2024 «Іконопис – це духовна практика, це діалог із Творцем, це переосмислення себе, це пошук істини, це духовна арт-терапія, це часом просто мовчазне споглядання віковічного погляду крізь частинку дерева, ґрунту, фарбових...
Літня дитяча школа іконопису 17 - 22 червня 2024 р.
 Іконописна школа «Радруж» запрошує на Курс іконопису для дітей під час канікул. Пропонуємо дітям - початківцям написати ікону святого архангела Михаїла з с. Ванівка, XV ст., тепер Польща, а для тих, хто написав дві або більше ікон у Радружі -  фрагмент з  Житійної...
Літній онлайн курс іконопису 2024 р.
Запрошуємо взяти участь в онлайн-курсі іконопису. Будемо наслідувати давні іконописні взірці XV ст.!Цього літа ми пропонуємо Вам курс І рівня: І рівень - для тих, хто бажає спробувати себе в техніці темперного іконопису. Учасники малюватимуть ікону архангела Михаїла або Гавриїла...
Курс "Мистецтво книги в Україні та світі"
Іконописна школа у  весняному семестрі 2024 р. запрошує усіх, хто цікавиться книгою, процесом її створення,  її технологічною,  інтелектуальною та мистецькою складовою, взяти участь у теоретичному онлайн курсі "Мистецтво книги в Україні та світі" (28-30 год.) з...
Іконографічний рисунок зі Софією Білик І та ІІ рівня
Запрошуємо взяти участь в курсі «Іконографічний рисунок» (10 зустрічей, 30 акад.год.) Цього семестру пропонуємо навчання для І (початківці) та ІІ -го рівня: ті хто вчився рисунку в нашій Школі мінімум один семестр. Викладач курсу: Софія Білик Період навчання: кожного понеділка...
Базовий курс "Новий Завіт: Слово та Образ"
Іконописна школа «Радруж»  знову запрошує на базовий курс по Новому Завіту та його іконографії.    МЕТА КУРСУ: Біблійної частини: заглибити слухачів у світ Нового Завіту, що його укладає Господь із людиною. Ознайомити студентів з окремими книгами та основними богословськими...
Курс "Композиція та кольорознавство" (продовження)
Іконописна школа "Радруж" разом з відомою художницею Олею Кравченко пропонують другий семестр курсу композиції та кольорознавства. Запрошуємо як початківців, так і тих, хто хоче продовжити навчання: студентів "Радружу" і усіх, хто мріє навчатися у харизматичного викладача.   Графік...
Надихаючий курс іконопису. Весна 2024 р.
 З  початком нового семестру Іконописна школа "Радруж"традиційно розпочинає набір на Надихаючу суботню програму, на якій пропонуємо створити власну ікону у темперній техніці у форматі наслідування ікон українського майстра початку XV ст. з с. Ванівка, а саме ікон...
Весняний онлайн курс іконопису 2024 р.
Запрошуємо взяти участь в онлайн-курсі іконопису. Будемо наслідувати давні іконописні взірці XV ст.!   Цієї весни ми пропонуємо Вам курси І та ІІ-го рівня:   І рівень - для тих, хто бажає спробувати себе в техніці темперного іконопису. Учасники малюватимуть ікону архангела...
Цикл лекцій: "Мистецтво в часі війни"
Лекція 1.  «Сакральні мотиви у творах Катерини Косьяненко»  - 17 жовтня 2023 р. Лектор -  доктор мистецтвознавства Роксолана Косів – кураторка виставкового проєкту художниці під назвою «Victory» у Національному музею у Львові імені Андрея Шептицького. Творчість...
Навчальна поїздка Іконописної школи
Іконописна школа  «Радруж» УКУ запрошує на навчальну поїздку до Болехова, міста, яке розташоване біля підніжжя Карпат на берегах річки Сукіл з багатою та цікавою історією, з цікавими пам’ятками сакрального значення, місто, яке пов`язане із творчістю відомого...
Курс "Композиція та кольорознавство"
  Іконописна школа "Радруж" разом з відомою художницею Олею Кравченко пропонують курс композиції та кольорознавства. Рекомендуємо цей курс студентам «Радружу», які не мають іншої мистецької освіти, а також усім хто мріє малювати для душі у супроводі харизматичного...
Теоретичний онлайн курс "Основи богослов`я образу"
Основи богослов’я образу: впровадження у феномен ікони (30 год.). Курс подає базові знання в ділянці сакрального образу, зокрема має на меті представити ікону як важливу частину східно-християнського богослов’я. Ікона розглядатиметься не як об’єкт історії мистецтва, але...
Онлайн курс іконопису - осінь 2023
Запрошуємо взяти участь в онлайн-курсі іконопису! Цієї осені ми пропонуємо Вам курси двох рівнів:     І рівень - для тих хто писатиме ікону вперше - написання ікони Архангела Михаїла або Гавриїла - початок 18 вересня 2023 р.     ІІ рівень - для тих хто написав вже хоча б одну...
Онлайн курс "Літургія і мистецтво"
  Онлайн-курс "Літургія і мистецтво" (32 акад. год.) Лектори: Максим Тимо - літургіст, Роксоляна Авдикович – маґістр історії, аспірантка УКУ, спеціальність "Історія та археологія", викладач кафедри історії УКУ, Роксолана Косів – професор, доктор мистецтвознавства,...
Іконографічний рисунок зі Софією Білик ІІ рівень
Запрошуємо взяти участь в курсі «Іконографічний рисунок» Цього семестру пропонуємо навчання для ІІ -го рівня: ті хто вчився рисунку в нашій Школі мінімум один семестр Викладач курсу: Софія Білик. Період навчання: кожної суботи з 09.09 до 25.11. 2023 р. Формат навчання: аудиторний...
Надихаючий курс іконопису - осінь 2023
"З Ангелом у новий навчальний рік" - Іконописна школа "Радруж"розпочинає набір на Надихаючу суботню програму, на якій пропонуємо створити власну ікону у темперній техніці  у форматі наслідування ікон українського майстра початку XV ст. з с Ванівка, а саме ікон св. арх....
Навчальна поїздка Іконописної школи «Радруж» «Львівським Опіллям понад берегами Зубри»
Навчальна поїздка Іконописної школи «Радруж» «Львівським Опіллям понад берегами Зубри» Запрошуємо 8 липня 2023 року в навчальну поїздку з Іваном Щурком прильвівськими храмами.  Вартість поїздки 450 грн. для студентів Іконописної школи та 500 грн для усіх інших.    ПРОГРАМА...
Майстер-клас з іконопису на склі для дітей та дорослих
У суботу, 17 червня, запрошуємо дітей та дорослих намалювати власноруч ікону Богородиці з Дитям або святого Юрія Змієборця на склі. Попередній досвід чи мистецька освіта не обов`язкові - долучитися може кожен! Початок об 11.00, тривалість 5-6 год.  Вартість майстер-класу 1000 грн (пластикова...
Виставка "Жіноча тілесність і релігія в сучасному українському мистецтві"
1 червня, о 19.40 за київським часом відбулося урочисте відкриття та представлення віртуальної виставки "Жіноча тілесність і релігія в сучасному українському мистецтві" супроводжує міжнародну конференцію "Жіноча тілесність і релігія" (Лювен, Бельгія). Виставка була організована...
Літня школа іконопису для дітей
Іконописна школа «Радруж» запрошує на Курси іконопису для дітей під час канікул. Пропонуємо дітям більше дізнатися про покровителя міста Львова та самостійно написати ікону святого Юрія Змієборця. Протягом 5 днів кожен учасник курсу малюватиме ікону згідно канонів іконопису...
Літня іконописна школа 25 червня-8 липня 2023
Літня школа іконопису 2023 у Львові «Іконопис сьогодні – це духовна зброя! Це близьке і, водночас, медитативне знайомство зі святими особами, лики яких малюємо. Це спільнота однодумців, які пізнають древні традиції українського іконопису, які готові вдосконалюватись та міняти...
Виставка ікон в Познані
Світ української ікони зі Школи «Радруж» – давньої і нової, барвистої і технологічно майстерної – знову можна оглянути у Польщі! На запрошення директора Архидієцизіального музею у м. Познань отця Єжи Странжа у Галереї сучасного мистецтва Академії Любранського –...
Відкрита онлайн-лекція «Мініатюри Київського Псалтиря і роль книги у Великому Князівстві Литовському»
Іконописна школа "Радруж" запрошує на лекція гостьового викладача  Діани Клочко (Київ) «Мініатюри Київського Псалтиря і роль книги у Великому Князівстві Литовському». Дата: 2 травня Час: 19.30-21.00 Місце: онлайн на платформі zoom   Лекція безкоштовна! Для участі просимо...
Онлайн курс іконопису
Запрошуємо взяти участь в онлайн-курсі іконопису! Цієї весни ми приготували для Вас курси двох рівнів:         І рівень - для тих хто писатиме ікону вперше - написання ікони Архангела Михаїла або Гавриїла - початок 22 квітня 2023 р. ІІ рівень - для тих хто написав вже хоча б одну...
Надихаючий курс іконопису по суботах
Іконописна школа УКУ "Радруж" запрошує усіх, хто відчуває бажання у цей складний час самому написати ікону, на курс для початківців. У програмі навчання: практичні заняття з темперного іконопису; Божественна Літургія з духовними науками; онлайн курс "Старий завіт: слово...
Навчання іконографічного рисунку для І та ІІ рівня
Запрошуємо взяти участь в курсі «Іконографічний рисунок» Цього семестру пропонуємо навчання для двох рівнів:  - І рівень - початківці, які будуть знайомитись з рисунком від основ - ІІ рівень - ті хто вчився рисунку в нашій Школі мінімум один семестр     Викладач курсу...
Монографічний курс Кристини Черні «Феномен Новосільського. Між традицією та авангардом».
Іконописна школа «Радруж» УКУ за підтримки Польського інституту у Києві запрошує на монографічний курс Кристини Черні «Феномен Новосільського. Між традицією та авангардом». Курс складатиметься з записаних відео-лекцій польською мовою з українськими субтитрами (для...
Онлайн-курс: «Малярська спадщина Давньої України»
«Радруж» запрошує на онлайн курс: «Малярська спадщина Давньої України». Навчання розпочинається 14 лютого і триватиме до 30 травня 2023 р. Формат навчання: онлайн на платформі zoom День: вівторок Час: 19.30-21.00 Пожертва: 2500 грн. (оплату можна здійснювати частинами); для студентів...
Базовий курс "Старий Завіт: слово і образ"
«Радруж» запрошує на базовий курс по Старому Завіту та його іконографії. Навчання розпочинається 16 лютого і триватиме до 25 травня 2023 р.  Формат навчання: онлайн на платформі zoom День: четвер Час: 19.30-21.00 Пожертва: 2500 грн. (оплату можна здійснювати частинами); для студентів...
Майстер-клас з іконопису на склі для дітей та дорослих
У вівторок, 10 січня, запрошуємо дітей та дорослих намалювати власноруч ікону Богородиці з Дитям на склі. Попередній досвід чи мистецька освіта не обов`язкові - долучитися може кожен! Початок о 10.00 Вартість майстер-класу 1000 грн (у вартість входять усі необхідні матеріали для написання...
Курс іконопису для дітей
Іконописна школа «Радруж» запрошує на Курси іконопису для дітей під час зимових канікул. Пропонуємо в цей святковий період написати ікону Хрещення Господнього. Протягом 5 днів кожен учасник курсу малюватиме ікону згідно канонів іконопису на липовій дошці, натуральними...
Річниця появи нерукотворного Ґваделупського образу
"Послухай і закарбуй у своєму серцю, мій наймолодший синочку... НЕ БІЙСЯ... Хіба я не тут, я котра удостоїлась бути твоєю матір`ю? Хіба ти... не під моїм захистом?"   Учора була річниця появи нерукотворного Ґваделупського образу. Найповніша і найвірніша інформація про ікону українською...
Виставка ікон у Австрії 3.12.22 - 15.03.23
  Виставка Іконописної школи УКУ «Нові обличчя давньої традиції» у Австрії.   Іконописна школа «Радруж» у співпраці з Австрійським бюро академічної і культурної співпраці і на запрошення уряду федеративної землі Зальцбург 3 грудня 2022 р. відкрила виставку української...
Виставка ікон у Кракові 25.11 - 08.01.23 рр.
Іконописна школа "Радруж" Українського католицького університету  ласкаво запрошує усіх, хто цікавиться феноменом західно-української ікони  на виставку "І Слово стало тілом..",  яка триватиме з 25 листопада по 08 січня 2023 року у Архідіецизіальному музеї у Кракові...
Онлайн курс іконопису для початківців
Набір на курс відбувається постійно протягом року. Початок найближчого курсу 19 ГРУДНЯ   На цьому курсі для початківців пропонуємо написати ікону Архангела Михаїла, ім’я якого означає «хто, як Бог?» або «хто рівний Богові?». Церква вшановує його як захисника віри...
Онлайн курс іконопису для тих, хто вже написав хоча б одну ікону
Набір на курс відбувається постійно протягом року. Початок найближчого курсу 12 грудня.   Ми пропонуємо вам написати ікону Жертвоприношення Авраама. Ця сцена є клеймом ікони Архангела Михаїла зі Сторонної, другої половина 14 ст.     Кус буде цікавий: - Тим, хто вже написав...
Курс краснопису 2022
Нарешті відновлюємо заняття з КРАСНОПИСУ! Для іконописців та усіх бажаючих створювати красу у супроводі харизматичного викладача! Дні: вівторок, четвер з 13 жовтня до 24 листопада (за винятком 10.11) Час: 16:00 – 18:15 Навчання відбуватиметься у майстерні викладача неподалік від храму...
Навчальна поїздка храмами Львівщини
«Сакральні інтер’єри храмів Львівщини у стилі українського модерну з краєзнавцем та пам`яткоохоронцем Іваном Щурком» Іконописна школа УКУ «Радруж» запрошує на навчальну поїздку до храмів Жирівки, Черепина, Суходолу, Великих Глібовичів, Підмонастиря. Поїздка відбудеться...
Курс композиції та кольорознавства
Іконописна школа "Радруж" разом з відомою художницею Олею Кравченко пропонують курс композиції та кольорознавства. Рекомендуємо цей курс студентам «Радружу», які не мають іншої мистецької освіти, а також усім хто мріє малювати для душі у супроводі харизматичного викладача. Графік...
Навчання іконопису для дітей та підлітків по суботах
Іконописна школа «Радруж» запрошує на Курси іконопису для дітей по суботах. Програми адаптовані для учнів молодшого, середнього та старшого шкільного віку. Кожен учасник курсу темперного іконопису малюватиме згідно канонів іконопису на липовій дошці, натуральними фарбами...
Курс іконопису для початківців по суботах
Іконописна школа УКУ "Радруж" запрошує усіх, хто відчуває бажання у цей складний час самому написати ікону, на курс для початківців.   У програмі навчання: практичні заняття з темперного іконопису; Божественна Літургія з духовними науками; онлайн курс Богослов’я ікони.     Початок...
Іконописний рисунок для початківців
Запрошуємо взяти участь в курсі «Іконописний рисунок», (20 академічних годин) Викладач курсу Софія Білик. Цей курс познайомить учасників з майстерністю іконописного рисунку. Навчить помічати деталі рисунку на давніх іконах, аналізувати їх і свідомо відтворювати. Ви навчитесь...
Базовий онлайн-курс "Богослов`я ікони"
Основи богослов’я образу: впровадження у феномен ікони (30 академічних годин). Курс подає базові знання в ділянці сакрального образу, зокрема має на меті представити ікону як важливу частину східно-християнського богослов’я. Ікона розглядатиметься не як об’єкт історії мистецтва,...
Авторський курс «ІКОНОПИСНЕ МАЛЯРСТВО В ДЕТАЛЯХ IV»
Анонсуємо продовження авторського курсу c. Еммануїли Цімботи «ІКОНОПИСНЕ МАЛЯРСТВО В ДЕТАЛЯХ» (32 академічні години), який відбудеться з 23.09 до 18.11. 2022 р. (14.10 вихідний) Цей семестр буде четвертим і, як і попередні, самодостатнім. Студенти працюватимуть над рисунком долонь та...
Онлайн-курс "Основи християнської іконографії"
Запрошуємо на авторський курс Соломії Тимо "Основи християнської іконографії: Св. Трійці, Богородиці, ангелів, свят, храму та іконостасу" (26 акад. год.). Повний «путівник» по головних іконах східного християнства. Лектор подає матеріал з заглибленням у тему і з рефлексіями...
Онлайн-курс по історії українського іконопису XV-XVIII століть.
Запрошуємо на авторський курс Марти Федак «ПАГІН ВЕЛИКОЇ ТРАДИЦІЇ: історія українського іконопису XV-XVIII століть у руслі східнохристиянської богословсько-мистецької парадигми», який відбуватиметься онлайн з 13 вересня до 6 грудня.        Формат навчання: онлайн...
Літня іконописна школа для дітей
Іконописна школа УКУ «Радруж» запрошує на Літню іконописну школу для дітей та підлітків. Будемо малювати на вибір два сюжети - Покрову Пресвятої Богородиці та Архистратига Михаїла і в такий спосіб разом молитимося за мир, опіку та захист для нашого народу і держави.  Пропонуємо...
Теоретичний онлайн курс "Вибрані теми українського іконопису"
Теоретичний онлайн курс "Вибрані теми українського іконопису" викладачі:проф. док. Роксолана Косів, магістри Марія Цимбаліста та Соломія Тимо Навчання: 4 зустрічі по 3 академічні години з 27.07 по 5.08 з 19.00 до 21.30 у будні дні Програма курсу: 27.07 Іконографія Зішестя в Ад, Соломія...
Теоретичний онлайн курс "Основи богослов`я ікони"
Теоретичний курс «Основи богослов’я ікони І» (30 акад. год) Викладачі - Соломія Тимо та Марія Хомишин. Курс є "абеткою", яку слід знати, щоб приступати до розуміння та вивчення сакрального мистецтва Східної Церкви. Базовий академічний курс складається з двох частин....
Літня іконописна школа 1-14 серпня 2022
Вісімнадцята Літня школа іконопису  2022 «Іконопис сьогодні – це духовна зброя! Це близьке і, водночас, медитативне знайомство зі святими особами, лики яких малюємо. Це спільнота однодумців, які пізнають древні традиції українського іконопису, які готові вдосконалюватись...
Іконопис на склі для дорослих
Тижневий курс іконопису на склі для дорослих Дорогі друзі, поціновувачі народної ікони на склі!   У цей нелегкий для нашої країни час, ми повертаємо наші живі камерні зустрічі-курси малярства на склі, аби продовжувати продукувати та розвивати, навчати свого, рідного, нескореного,...
Літня іконописна школа для дітей та підлітків
Іконописна школа УКУ «Радруж» запрошує на Літню іконописну школу для дітей та підлітків 13-18 червня 2022  У цей складний для України час будемо писати ікони Покрову Пресвятої Богородиці та Архистратига Михаїла (на вибір) і в такий спосіб разом молитися за мир, опіку та захист...
Лекція «Краса та несмак як моральний вибір»
Запрошуємо "гурманів" естетики, краснопису, візуальних сакральних тестів і сенсів на лекцію Олексія ЧЕКАЛЯ КРАСА ТА НЕСМАК ЯК МОРАЛЬНИЙ ВИБІР у контексті релігійних та національних наративів 11 травня, 15.00-17.00 конференц-зал Семінарії Св. Духа (пр. святого папи Йоана Павла...
Навчальні події весняного семестру 2024 р. в Іконописній школі
  Дорогі друзі, колеги,однодумці – пошановувачі українського іконопису та сакрального мистецтва!  Ми приготували для Вас ексклюзивні по якості і формі курси та події як в аудиторному, так і в онлайн форматі. * Тут буде перелік і коротенький опис усіх навчальних подій весняного...
Авторський курс «Іконописне малярство в деталях IV»
Анонсуємо продовження авторського курсу c. Еммануїли Цімботи «ІКОНОПИСНЕ МАЛЯРСТВО В ДЕТАЛЯХ» (32 академічні години), який відбудеться з 16.09 до 11.11. 2022 р. (14.10 вихідний) Цей семестр буде четвертим і, як і попередні, самодостатнім. Студенти працюватимуть над рисунком долонь...
Мистецтво української ікони XV-XVI століть у пігментній палітрі
В рамках виставки ікон «І Слово стало тілом», запрошуємо усіх митців, мистецтвознавців, колекціонерів, а також поціновувачів української ікони на ВІДКРИТУ лекцію «Мистецтво української ікони XV-XVI століть у пігментній палітрі» старшого викладача Іконописної школи УКУ...
Курс для практикуючих іконописців
ВПЕРШЕ! Запрошуємо на семестровий суботній курс з поетапного створення ікони Ангела Хоронителя з акцентом на технологію золочення (комбінація позолоти, різьба, фактура на вибір) та довершенням образу у традиційному темперному малярстві. Курс адаптований для студентів і випускників...
Базовий курс "Новий Завіт: слово і образ"
«Радруж» запрошує на базовий курс по Новому Завіту та його іконографії.             Курс прочитають: духівник Львівської Духовної Семінарії, старший викладач кафедри Біблійних наук УКУ о. Євген СТАНІШЕВСЬКИЙ (16 акад. год. ОФЛАЙН)                       мистецтвознавець...
Кириличний краснопис з Іванкою Крип`якевич-Димид
Нарешті знову курс КРАСНОПИСУ у Школі «Радруж»! Для іконописців та усіх бажаючих створювати красу у супроводі харизматичного викладача!         До ХV-ХVІ століть ікона освячувалась написанням ІМЕНІ зображеної Особи. Така практика існувала з часу появи культових...
Курс рисунку Святослава Владика «Композиція ікон свят»
Курс «ІКОНОГРАФІЯ ТА КОМПОЗИЦІЯ ІКОН СВЯТ» включає схематичний розбір загальної композиції і детальну промальовку постатей. Курс розрахований як на початківців, так і на тих, хто вдосконалює свою майстерність. Період навчання: з 25.02 до 20.05.2022 р.   Звертаємо Вашу увагу,...
Різдвяні майстер-класи
З кожним днем все більше відчуваємо наближення свят і хочеться дива та доброї казки! Не забуваймо у ці дні наспівувати колядки, прикрашати оселі, а головне — дарувати незабутні емоції один одному у теплому колі друзів!   Іконописна школа “Радруж” спільно з Бібліотекою...
Ґваделупа: запис семінару до 490-ліття нерукотворного образу
        «СВЯТА ОБИТЕЛЬ НЕВМІСТИМОГО БОГА –    ЛОНО БОГОРОДИЦІ, СЕРЦЕ ЛЮДИНИ, ІКОНА»   490 років тому, від 9 до 12 грудня 1531 року, Пресвята Богородиця об’являлась місцевому селянину, тепер святому, Хуану Дієго і після 4 зустрічі «залишилась» в нерукотворному...
ДЕНЬ святого Луки в
Дорогі друзі, теперішні і колишні студенти, викладачі та працівники "Радружу"! Наближається професійне свято іконописців - день пам`яті святого євангелиста Луки. У переддень свята - 30 жовтня - запрошуємо Вас на ОНЛАЙН "посиденьки" у колі друзів. Початок зустрічі 20.00....
Іконографія Старого Завіту (онлайн курс)
Метою курсу є ознайомити студентів зі складною та малознаною в Україні іконографією Старого Завіту. Окрема увага приділятиметься східно-християнській іконографії, що базується на Текстах Писання.         Викладач: Марічка Цимбаліста - викладач курсів «Богослов’я...
Писання ЛИКУ - удосконалення іконописної майстерності
Анонсуємо продовження авторського курсу c. Еммануїли (Цімботи) «ІКОНОПИСНЕ МАЛЯРСТВО В ДЕТАЛЯХ». Цей семестр буде третім і, як і попередні, самодостатнім. Він буде присвячений найважливішому у написанні ікони – ЛИКУ. Сестра Еммануїла є архітектором за освітою та випускницею...
Курс іконопису для початківців
Іконописна школа УКУ «Радруж» запрошує усіх бажаючих на курс іконопису по суботах. Аматорам ми гарантуємо навчання у максимально доступному форматі. У програмі навчання: Божественна Літургія з духовними науками; практичні заняття з іконопису; теоретичний курс...
Школа українського іконопису у Києві 16-25 вересня
*У зв`язку з недостатньою кількістю зареєстрованих учасників та упередженням щодо посилення карантинних норм - Школа українського іконопису у Києві переноситься на більш сприятливий час. Слідкуйте за наими анонсами! З 16 по 25 вересня Іконописна школа «Радруж» Українського...
Індивідуальні заняття з іконопису на склі
З початком нового навчального року 2021-2022  Іконописна Школа "Радруж" у співпраці з Музей Українського Католицького Університетута анонсує нову можливість навчання народного іконопису на склі у новому форматі ІНДИВІДУАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ, які можна буде відвідувати ЩОП`ЯТНИЦІ,...
Іконописна надихаюча програма у Львові 25-31 серпня
  "З ангелом у новий навчальний рік" Коли? 25 серпня – 31 серпня 2021 р. Де? м. Львів, пр-т святого Івана Павла II, 35а (колишня Хуторівка) Час? Розклад буде погоджений ближче до події з урахуванням потреб та зручності учасників, а також кількості осіб в групі. Який результат? Ви...
Іконописна надихаюча програма у Львові 25-31 серпня
Короткотермінова надихаюча програма Іконописної школи «Радруж» Українського католицького університету Коли? 25 серпня – 31 серпня 2021 р. Де? м.Львів, пр-т святого Івана Павла II, 35а (колишня Хуторівка) Час? Розклад буде погоджений ближче до події з урахуванням потреб та зручності...
ВЕЛИКА ВОЛИНЬ. Поїздка до Дубно і Рівного 21 серпня
Анонсуємо чергову навчально-надихаючу та реколекційну мандрівку Школи «Радруж» до міст Дубна і Рівного.   Увага! Під час поїздки відбудуться реколекції бібліста Марії Хоми на тему "Шлях віри Авраама" У дубенському замку побачимо колекцію ікон; оглянемо інтер’єр...
Вперше в Івано-Франківську іконописна надихаюча програма
Короткотермінова надихаюча виїзна програма Іконописної школи Українського католицького університету «Радруж» вперше в Івано-Франківську.   Коли? 28 липня – 1 серпня 2021 р. Де? Навчання відбуватиметься у Семінарії імені святого священномученика Йосафата у м. Івано-Франківськ,...
Теоретичний онлайн-курс
Теоретичний курс «Основи богослов’я ікони І» (30 акад. год) Викладачі - Соломія Тимо та Марія Хомишин. Курс є "абеткою", яку слід знати, щоб приступати до розуміння та вивчення сакрального мистецтва Східної Церкви. Базовий академічний курс складається з двох частин. Перша...
ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ У РАДРУЖІ
Дорогі друзі, якщо Ви чуєте про нас вперше або знаєте мало – сердечно запрошуємо познайомитись! Уся інформація про наші програми є доступна на сторінці Школи (посилання) і озвучена та проговорена на минулорічному Дні відкритих дверей (не актуальні лише минулорічні ціни). (посилання).  Про...
Теоретично-практичний курс по інтер`єрах храмів
ВПЕРШЕ! Пропонуємо унікальний курс для двох аудиторій студентів: *для професіоналів, які готуються створювати сакральні інтер`єри;  *для тих, хто любить сакральне мистецтво і Львів. Навчатися будемо, аналізуючи вистрій львівських храмів. «Багатоголосся львівських...
Літні програми та події у «РАДРУЖІ» 2021
Дорогі друзі, колеги, однодумці – пошановувачі іконопису та сакрального мистецтва – ми приготували для Вас різні ексклюзивні по якості і формі курси та події, переважно в аудиторному форматі, щоб наздогнати час, який ми втратили, коли був строгий карантин. * Тут буде перелік...
Школа українського іконопису у Києві. Літо 2021
З 7 по 15 червня Іконописна школа «Радруж» Українського Католицького Університету запрошує усіх, зацікавлених мистецтвом і духовністю, киян на Школу українського іконопису у Києві.     Школа пропонує два оновленні курси – традиційного темперного іконопису (5-13 червня...
Сімнадцята Літня школа іконопису 4 - 18 липня 2021
«Іконопис – це духовна практика, це діалог із Творцем, це переосмислення себе, це пошук істини, це духовна арт-терапія, це часом просто мовчазне споглядання віковічного погляду крізь частинку дерева, грунту, фарбових шарів і лакової плівки». Запрошуємо Вас спробувати себе в іконописі...
Базовий курс композиції та кольорознавста 7.10 - 2.11.21
Іконописна школа "Радруж" разом з відомою художницею Олею Кравченко пропонують курс композиції та кольорознавства для початківців. Рекомендуємо цей курс студентам «Радружу», які не мають іншої мистецької освіти, а також усім хто мріє малювати для душі у супроводі...
Курси іконопису для дітей. Осінні канікули 2021
Іконописна школа «Радруж» запрошує на «Курси іконопису для дітей». Програми адаптовані для учнів молодшого, середнього та старшого шкільного віку. Школа пропонує навчання у двох форматах – традиційного темперного живопису та іконопису на склі. Дитина матиме можливість...
Онлайн лекції по палеографії (доповнення базового курсу)
ВПЕРШЕ! Курс, що вчить долати труднощі у відчитанні та розумінні давніх текстів!   Лекційний триптих по палеографії «Підводні камені відчитування давніх текстів» 1, 8 та 15 червня 2021 року о 19.30   Курс організований як продовження минулорічного базового курсу «Основи...
Навчально-реколекційна мандрівка до Луцька
Друзі, запрошуємо Вас долучитись до навчально-реколекційної мандрівки до Луцька. Поїздка матиме оновлену програму (див. нижче) і відбудеться у суботу  5 червня 2021.               Програма поїздки: - 6.00 Виїзд зі Львова (збір групи від 5.30), - Молитва та розважання (в дорозі), -...
МІНЕРАЛИ - натуральні пігменти в образотворчому мистецтві
У "Радружі" знову свято науки!  ВПЕРШЕ на академічному рівні відбудеться практичний лекторій по мінералах у малярстві, задуманий як зустріч спеціалістів різних сфер – геології і іконопису. Доктор геологічних наук Андрій МАТВЄЄВ чудово знає усі родовища України і привезе...
Онлайн-курс «Таїнства Тіла Христового у художніх формах вівтаря»
 Лекційний онлайн-курс Юлії Матвєєвої   «Таїнства Тіла Христового у художніх формах вівтарного простору»   22, 28 квітня та 6 травня 2021, 19.30 – 21.00   Записи лекцій можна буде переглянути у зручний час до 10 травня.   22.04. Лекція 1 «Тіло Христове та формування...
Онлайн курс «Композиційна мова давнього мистецтва»
ВПЕРШЕ! Онлайн курс Юлії Матвєєвої «Композиційна мова стародавнього церковного мистецтва»   КУРС МОЖНА ПРОСЛУХАТИ У ЗАПИСІ   Іконописна школа “Радруж” запрошує усіх, хто цікавиться іконою, досліджує її чи створює, прослухати унікальний теоретично-практичний...
Тиждень знайомства з творчістю Юрія Новосільського
Як зрозуміти сучасну ікону? 1.03 - 05.03 2021 року Програма тижня: http://radruzh.ucu.org.ua/ ІІ Тиждень знайомства зі світом іконопису буде присвячений творчості непересічного іконописця-богослова Юрія Новосільського / Jerzego Nowosielskiego. Разом ми спробуємо зрозуміти сучасну ікону, яка може сильно...
Курс іконопису для досвідчених
  "Радруж" запрошує тих, хто вже практикує іконопис, створити свою ікону Богородиці з викладачем стаціонару Мар’яною Балтарович. Початок навчання 19 лютого. Заняття відбуватимуться по п’ятницях з 15.00 до 18.00 у майстерні Школи за адресою: м. Львів, Проспект Святого Івана...
Курс іконопису для початківців
Іконописна школа УКУ "Радруж" запрошує початківців на курс іконопису по суботах. Попередній досвід іконописання не обов`язковий! У програмі навчання: Божественна Літургія з духовними науками; практичні заняття з іконопису; теоретичний курс Богослов`я ікони І (онлайн).     Навчання...
Курс композиції Остапа Лозинського
Формат навчання: авдиторний (ФБФ, вул. Хуторівка, 35а, м. Львів). День: середа (з 17.02 до 31.03). Час: 15:00 – 18:15 (3год). Вартість навчання 1000 грн (оплату можна здійснити двома рівними частинами). Вартість матеріалів буде розрахована після початку курсу з огляду на індивідуальні рішення студентів...
Онлайн курс «Іконографія та богослов’я великих свят року»
Будемо "святкувати" дні, визначені Церквою як кульмінаційні моменти історії нашого спасіння через споглядання багатовікового корпусу християнських пам`яток(переважно східно-християнських та українських). Навчимося "читати" богословський зміст окремих елементів зображення,...
Онлайн курс іконописного рисунку Святослава Владики
Практичний курс: «Іконописний рисунок постаті у повний ріст» (з 11.02 до 20.05) Звертаємо Вашу увагу, що цей курс можна брати частинами: постать у розвороті - 2 лекції; Христос на троні - 2 лекції; Розп`яття - 6 лекцій та Богородиця Одигітрія - 2 лекції (див. план курсу нижче) Формат навчання:...
Практичний курс: «Іконописне малярство в деталях ІІ»
У рамках нового для Школи курсу, Ви тренуватимете око і руку іконописця на бездоганне моделювання світла на ризах Христа та апостолів. Курс розрахований як на початківців, так і на тих, хто вже зробив перші кроки у іконописі.   Формат навчання: авдиторний (ФБФ, вул. Хуторівка, 35а,...
Практичний курс: «Ікона. Технологія золочення» 
Курс базується на практичному ознайомленні з матеріалами, видами та можливостями комбінацій позолоти у іконописі на декілька видів клейової основи. Крурс призначений як базовий, а також корисний для тих, хто бажає поглибити свої знання та набути додаткові компетентності у вузкій...
New Online Courses in Church Art and Iconography
While the pandemic and global lockdown continue, we do our best to offer our students new distance-learning courses. Paradoxically, the limitations of the lockdown have also a positive side: due to the virtual format of learning many people from various places can easily join in one group to learn about their favorite subjects. We are launching a series of short online courses in Iconography and Sacred Art. They will be of interest both to our former students and the future ones, who plan to join the2021SummerIconPaintingSchool(whether...
Онлайн-курс "Літургія і мистецтво"
Онлайн-курс "Літургія і мистецтво" (32 акад. год.) Лектори: Максим Тимо - літургіст, Роксоляна Авдикович – маґістр історії, аспірантка УКУ, спеціальність "Історія та археологія", викладач кафедри історії УКУ, Роксолана Косів – професор, доктор мистецтвознавства, старший...
Онлайн-курс про cхіднохристиянську ікону 03.11.20-13.04.21
Онлайн-курс «Таїнство споглядання ікони» (40 акад. год) Лектор - Соломія Тимо (мистецтвознавець, викладач, керівник Іконописної школи УКУ "Радруж") Метою курсу є представити ікону як важливу складову частину східно-християнського богослов’я та духовної практики. Ми...